Nová webová stránka www.prozdravenohy.cz je vytvořena za účelem rozšíření úrovně znalostí veřejnosti o problematice týkající se problémů pohybového ústrojí, především v oblasti nohou a dolních končetin a slouží rovněž ke zlepšení informovanosti o možnostech prevence, diagnostiky i terapie.

Uvedená webová stránka je součástí projektu realizovaného lékařským a rehabilitačním pracovištěm Columna Centrum pod názvem "Prevence a terapie ortopedických vad a funkčních poruch dolních končetin". Projekt je realizován za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v Programu "PVP". V rámci projektu jsou organizovány vzdělávací akce a přednášky k dané problematice pro odbornou i laickou veřejnost, distribuovány edukační letáčky a pořádány Diagnostické a poradenské dny pro veřejnost. Uvedené akce jsou pořádány na různých místech ČR.  
      
V rámci Diagnostických a poradenských dnů mohou zájemci využít zdarma následující služby:

  • Podiatrické vyšetření zahrnující provedení komplexní diagnostiky (měření proporcionálních charakteristik nohou, stanovení typu nožní klenby a postavení paty, měření lokálních tlaků na plosce nohy ve stoje a při chůzi, hodnocení biomechaniky chůze, zjištění ortopedických vad a funkčních poruch nohou a pohybového aparátu, neuropatické vyšetření, apod.).
  • Poradenství v oblasti péče o nohy a výběru vhodné obuvi (i pro diabetiky).
  • Doporučení vhodného typu a možnost zhotovení ortopedických stélek a obuvi.
  • Konzultace s fyzioterapeutem (cvičení a rehabilitace).
  • V případě potřeby možnost konzultace s odborným lékařem (podiatr, ortoped, rehabilitační lékař).
  • POUZE VE MĚSTĚ ZLÍN

Podiatrické vyšetření nohou a pohybového aparátu je prováděno za pomoci speciálních přístrojů (např. podoskop, tenzometrická deska). Toto vyšetření zatím není běžně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Standardně se cena za vyšetření pohybuje mezi 600 - 1 300 Kč. Díky uvedenému projektu můžeme tuto službu veřejnosti nabídnout na Diagnostických a poradenských dnech zdarma.

Pracoviště: 
Logo projektu Pro zdravé nohy