Intravenózní (žilní) podání - Vitamín C + Glutathion + Citicolin


Citicolin se přirozeně vyskytuje v lidských buňkách. Zvyšuje koncentrace ATP v buňkách, zlepšuje buněčnou komunikaci zvýšením hladin neurotransmiterů. V praxi se účinky citicolinu projevují zlepšením pozornosti a soustředěním.  

Glutathion je biogenní látka, významný nitrobuněčný antioxidant, potřebný pro adekvátní funkci všech buněk. Buňka si jej produkuje v určitém omezeném množství sama, v situaci oxidačního stresu jeho kapacita nestačí k pokrytí vysokých nároků organismu. 

 
Vitamin C (kyselina askorbová) hraje v organismu nezastupitelnou roli především jako antioxidant chránící tkáně a orgány před oxidačním stresem a jeho důsledky - chronickými zánětlivými změnami, které poškozují řadu systémů a vedou ke vzniku nejrůznějších chorob od kardiovaskulárních přes alergie až po onkologická onemocnění.

Při peorálním podání lze docílit, vzhledem k omezené kapacitě střevních transportních systémů, jen mírného zvýšení systémové hladiny vitaminu C, zatímco intravenózní (žilní) aplikace dávek v řádu gramů podstatně zvyšuje jeho biologickou dostupnost a je bezpečná.

Imunitní systém:
Na imunitní systém působí imunomodulačně, posiluje protiinfekční imunitu, působí proti vzniku alergií a autoimunitních chorob. V nervovém systému se podílí na produkci neurotransmiterů (např. adrenalinu, potřebného pro dobrou funkci vegetativního nervového systému). Podporuje tím i adekvátní funkci mozku (zvyšuje toleranci stresu a snižuje riziko depresivních stavů). 

Pohybový aparát, kardiovaskulární systém, metabolismus:
Vitamin C je nepostradatelný pro syntézu kolagenu, což má zásadní význam pro pojivovou tkáň pohybového systému a tím i ochranu kloubů proti zánětlivým a degenerativním chorobám, ale i pro kvalitu stěny cév (hraje roli v kontrole krevního tlaku).
Podporuje fyziologickou funkci kardiovaskulárního systému i tím, že působí svým vlivem na metabolismus cholesterolu proti vzniku aterosklerózy. Vitamin C je kofaktorem v syntéze karnitinu, který je potřebný pro metabolismus lipidů - oxidaci mastných kyselin. Vitamin C má svou roli krvetvorby, podporuje vstřebávání železa ze střeva, podporuje funkčnost jaterní buňky a tím přispívá k detoxikaci organismu.

Onkologická onemocnění:
V kyselém prostředí nádorových buněk se podílí na tvorbě peroxidu vodíku, který působí destruktivně na DNA těchto buněk. 

Intravenózní (žilní) podání vitaminu C pomůže při problémech:
- Stres
- Psychická a fyzická zátěž (sport)
- Opakované infekce (chřipka, angína, záněty plic, ...)
- Alergie
- Metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)
- Revmatické choroby 
- Autoimunitní onemocnění 
- Nádorová onemocnění v jakémkoliv stadiu
- Postcovidový syndrom

Dávkování:
V případě terapeutického režimu se infuze podávají komplementárně - vedle základní terapie - po dobu 4-6 týdnů (1-2 týdně) nebo po dobu probíhající základní terapie.

V prevenci či v době remise 1-2 měsíčně, v případě zvýšené fyzické či psychické zátěže se dvěma nárazovými cykly 1krát týdně po dobu jednoho měsíce (podzim, jaro)
 

Ceny a pobočky

Pracoviště Brno, Bohunická
Varianta Cena
1 aplikace 2 090,00 Kč
Varianta Cena
Akce 3 + 1 ZDARMA 6 270,00 Kč