Podiatrie se zabývá studiem nohy a komplexní péčí o kosti, svaly, klouby, kůži i nehty zdravých i nemocných nohou. Naše podiatrické služby poskytujeme ve Foot Studiu D3D -- prvním pracovišti v České republice s komplexním systémem pro zjišťování stavu chodidel, způsobu chůze, stavu držení těla.

O 1.1.2020 došlo ke změnám v preskripci ZP a změně podmínek úhrad. Týká se to i obuvi pro diabetiky, která je částečně hrazena ze zdravotního pojištění.

Diabetická obuv. Která je předepisovaná na poukaz je zařazena ve skupině 04 – ZP ortopedicko protetické a ortopedická obuv, tzn., že oproti minulosti vystavený poukaz již nepodléhá nutnosti schvalování revizním lékařem.

Odbornost lékaře, který může obuv předepsat na poukaz se oproti minulosti, kdy mohl diabetickou obuv předepisovat pouze diabetolog, rozšířilo i na další odborné lékaře:
DIA = diabetolog a endokrinolog
ORT = ortoped
REH = rehabilitační lékař
ORP = lékař se specializací v oboru ortopedické protetiky
CHI = chirurg
ANG = angiolog, lymfolog a flebolog
REV = revmatolog

Diabetická obuv může být předepsána na poukaz diabetikovi s neuropatií či se speciálními zdravotními požadavky na obutí. Diabetik má nárok na příspěvek zdravotní pojišťovny ve výši 1 000 Kč na 1 pár obuvi 1x za 2 roky. Platnost poukazu (lhůta pro uplatnění poukazu pojištěncem) je 90 dnů ode dne jeho vystavení, nestanoví-li předepisující lékař s ohledem na zdravotní stav pacienta nebo charakter zdravotnického prostředku jinak.

Pracoviště: 

Česká patentovaná obuv značky Shaper pro diabetiky, která spojuje výsledky výzkumu a měření pacientů s diabetem na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

  • Dostatek prostoru uvnitř obuvi
  • Unikátní měřící systém pro dosažení ideální velikosti
  • Svršek obuvi je schopen kompenzovat lehké deformity
Pracoviště: 

Služba zahrnuje soubor statických a dynamických vyšetření s počítačovou analýzou stavu chodidel s možností zhotovení individuálních vložek do bot, které zajistí ideální tlakové rozložení sil působících na chodidlo a celý pohybový aparát. Hlavním cílem všech měření a celého systému je zefektivnění práce svalů dolních končetin a tím snížení únavy a zvýšení výkonnosti sportovců.

Při vyšetření a léčbě problémů je používána speciální metoda D3D vyvinutá firmami RSscan International (autor systému Footscan) a AFT-International (výrobce materiálů).

Při zhotovení vložek nebo zakoupení ortopedické obuvi je možné uplatnit příspěvky poskytované zdravotními pojišťovnami.

Vyšetřovací dny
 

Po + Čt 8:30 - 17:00                             
Út 8:00 - 13:00                             
8:00 - 12:00                             

 

Ceník:
Lékařské vyšetření
1 300,- Kč
Asistentské vyšetření
600,- Kč
Děti + studenti
280,- Kč
Kontrolní vyšetření (opakované)
320,- Kč
Způsob hrazení: 
Nelze hradit ze zdravotního pojištění
Pracoviště: 
RS Scan - 1.5m deska
+ 4 další fotografie

Objednejte si podologické vyšetření do vaší prodejny, školy, školky či firmy. Při větším počtu množstevní sleva.

Pro více informací volejte naši prodejnu Foot Studio 777 238 503

REFERENCE

Vyšetření:
základní škola Slavkov u Brna, sportovní mateřská škola Kometka, mateřská škola Šaratice, Honeywell, Hamé, Fruta, Kordárna - Velká nad Veličkou, Gumotex, PBS Velká Bíteš, Deutsche Telecom, Zdravé dětské boty Rybička...

Veletrhy:
InJoy, Kabo a jiné...

Spolupráce s obchody:
U zajíčka, Emeli, Botičkárna, Botičkomat, boty Rybička

Pracoviště: 
+ 2 další fotografie

Nová webová stránka www.prozdravenohy.cz je vytvořena za účelem rozšíření úrovně znalostí veřejnosti o problematice týkající se problémů pohybového ústrojí, především v oblasti nohou a dolních končetin a slouží rovněž ke zlepšení informovanosti o možnostech prevence, diagnostiky i terapie.

Uvedená webová stránka je součástí projektu realizovaného lékařským a rehabilitačním pracovištěm Columna Centrum pod názvem "Prevence a terapie ortopedických vad a funkčních poruch dolních končetin". Projekt je realizován za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v Programu "PVP". V rámci projektu jsou organizovány vzdělávací akce a přednášky k dané problematice pro odbornou i laickou veřejnost, distribuovány edukační letáčky a pořádány Diagnostické a poradenské dny pro veřejnost. Uvedené akce jsou pořádány na různých místech ČR.  
      
V rámci Diagnostických a poradenských dnů mohou zájemci využít zdarma následující služby:

  • Podiatrické vyšetření zahrnující provedení komplexní diagnostiky (měření proporcionálních charakteristik nohou, stanovení typu nožní klenby a postavení paty, měření lokálních tlaků na plosce nohy ve stoje a při chůzi, hodnocení biomechaniky chůze, zjištění ortopedických vad a funkčních poruch nohou a pohybového aparátu, neuropatické vyšetření, apod.).
  • Poradenství v oblasti péče o nohy a výběru vhodné obuvi (i pro diabetiky).
  • Doporučení vhodného typu a možnost zhotovení ortopedických stélek a obuvi.
  • Konzultace s fyzioterapeutem (cvičení a rehabilitace).
  • V případě potřeby možnost konzultace s odborným lékařem (podiatr, ortoped, rehabilitační lékař).
  • POUZE VE MĚSTĚ ZLÍN

Podiatrické vyšetření nohou a pohybového aparátu je prováděno za pomoci speciálních přístrojů (např. podoskop, tenzometrická deska). Toto vyšetření zatím není běžně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Standardně se cena za vyšetření pohybuje mezi 600 - 1 300 Kč. Díky uvedenému projektu můžeme tuto službu veřejnosti nabídnout na Diagnostických a poradenských dnech zdarma.

Pracoviště: 
Logo projektu Pro zdravé nohy

Edukační DVD s informacemi o problematice vývoje dětské nohy a pohybového aparátu, o zásadách obouvání dětí a praktické ukázky různých typů cvičení pod vedením fyzioterapeutky.

Autoři:
MUDr. Vladimír Holoubek, ortoped, rehabilitační lékař, podiatr
Ing. Jana Vašková, specialista na zdravé obouvání
Bc. Kateřina Urbanová, fyzioterapeutka
Mgr. Jana Urbanová, fyzioterapeutka

DVD si můžete objednat na tel: 777 238 503, ve FOOT STUDIU D3D na Palackého třídě 49 v Brně.

Edukační DVD

Konec bakteriím, plísním a páchnoucím botám. Multifunkční dezinfikátor KLENZ zabíjí bakterie, viry a plísně působením částic nano stříbra a ozonu.

Způsob hrazení: 
Nelze hradit ze zdravotního pojištění
Pracoviště: 
Dezinfikátor KLENZ
+ 1 další fotografie

Prodej zdravotní obuvi Dux. Zakoupené zboží a služby lze uhradit prostřednictvím platební karty.

Druhy DUXů:

Clog - vhodné pro domácí či venkovní použití

Duxilette - ideální pantofle  pro domácí použití

Ballerina - pro slečny a dámy, které musí dodržovat Dress code

Premium - vylepšená Dux Clog s nastavitelným řemínkem a pevnou špičkou

Sensi - nová ještě měkčí varianta Clogů

Zori - příjemné "plážovky"

Způsob hrazení: 
Nelze hradit ze zdravotního pojištění
Pracoviště: 
Ballerina - černá
+ 23 dalších fotografií

Darujte svým blízkým skvělý pocit lehkých nohou! Pedikúra, podologické vyšetření, spirální dynamika nebo masáže jsou skvělým způsobem, jak udělat radost.

Dárkový poukaz je platný na služby ve Foot Studiu D3D.

Pracoviště: 
Dárkový poukaz

Stránky